niedziela, 15 czerwca 2014

"Ch*j, dupa i kamieni kupa", czyli o polskich partiach politycznych

Kamieni kupa. Pozostałych wymienionych w temacie rzeczy wolałem ze względów
estetycznych nie pokazywać. Zresztą można je znaleźć w Sejmie.

W poniedziałkowym numerze "Wprost" znajdziemy zapis podsłuchanych rozmów polskich polityków. Choć szykuje się skandal, to do wyborów parlamentarnych w 2015 roku jeszcze daleko i można się spodziewać, że taśmy będą miały na nie znikomy wpływ. Mimo wszystko jest to wspaniały moment na refleksję nad naszymi elitami rządzącymi, obecnymi oraz byłymi, i partiami politycznymi w Polsce w ogóle. To dobry moment, by zmienić swoje preferencje polityczne i tym wpisem zamierzam w wyborze dopomóc!

W Polsce słyszy się często narzekanie, że nie ma na kogo głosować, że wszyscy są źli i trzeba wybrać mniejsze zło. Otóż jeżeli męczą was gierki polityczne rodem z "House of Cards" i jeżeli chcecie, by naszym krajem rządzili ludzie, dla których Polska to coś więcej niż kupa kamieni, to mam dla was propozycję. Według strony PKW w Polsce obecnie zarejestrowanych jest 77 partii politycznych! Nie wszystkie startują we wszystkich wyborach w całym kraju, ale wszystkie potrzebują wsparcia. Skoro jednak większość z nich jest nam nieznana, to należy w pierwszej kolejności kierować się podstawowym kryterium, dzięki którym je poznajemy - nazwą.

Listę otwierają nam partie skądinąd znane o tak nudnych nazwach jak Stronnictwo Demokratyczne, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Polityki Realnej i tak dalej. Ułożona jest ona wg kolejności założenia partii i jest ciągle uaktualniana, a partie, które przestają istnieć, zostają z niej wykreślone. Z tego powodu nie ma już na nich ciekawych partii z lat '90, więc interesująco zaczyna się robić dopiero mniej więcej poniżej Platformy Obywatelskiej i PiSu.

Nostalgicznie i reakcyjnie

Dla wielbicieli minionej epoki, czasów towarzyszów, kolejek za papierem toaletowym i prawdziwej propagandy sukcesu, nie tak nieudolnej jak ta serwowana nam dziś przez media i polityków, powstała Komunistyczna Partia Polski. Wyobrażam sobie, że partia ta, o ile nie zdobyłaby 95% głosów w pierwszych wyborach do Parlamentu, w których by wystartowała, chętnie widziałaby się w sejmowej koalicji z inną partią - chociażby z Ruchem Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka. Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!

Wódz-jasnowidz

Jedną z najbardziej tajemniczych partii znajdujących się na liście jest Sztandar Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Sugerując się nazwą, zawsze wydawało mi się, że jest to partia założona przez kobiety w jesieni życia i moherowych beretach. Z tego co można dowiedzieć się jednak w Internecie, partia została założona przez mężczyznę, w dodatku jasnowidza, któremu udało się skupić około 200 osób. Z racji braku strony internetowej, co zresztą nie było dla mnie zaskoczeniem, trudno jest powiedzieć o partii coś więcej. Podobno przy próbie kontaktu z przedstawicielami ugrupowania dziennikarze usłyszeli w słuchawce tylko nagrane na poczcie głosowej pytanie: "Czego dusza chce ode mnie o tej porze?".

My Słowianie

Przeglądając listę dalej możemy trafić na motyw słowiański, widać tu kolejną potencjalną koalicję. Miałby ją utworzyć Związek Słowiański, ale chyba pod silnym przywództwem autorytarnie brzmiącej Polskiej Partii Imperium Słowiańskiego "Razem". Pozwoliłem sobie zajrzeć na stronę internetową tej ostatniej i inicjatywa jest całkiem ciekawa. Najbardziej zainteresował mnie fragment statutu partii: "Będziemy usilnie zabiegać o zdobycie większości w parlamencie, a tym samym w rządzie, mediach i instytucjach państwowych. W momencie, kiedy zdobędziemy większość, wystąpimy o likwidację wszystkich istniejących partii politycznych, a rządy Polską pozostawiamy dla narodu polskiego poprzez demokratyczne wybory i referenda". Trzeba przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda. Może dlatego, że sam jestem coraz bardziej zaciekawiony ideą demokracji bezpośredniej, gdzie grupka kolesi nie załatwia przy stole spraw dotyczących 40-milionowego narodu w zupełnie bezczelny i chamski sposób, pozbawiony jakiegokolwiek szacunku dla wyborców. Mam tylko wątpliwości czy zadziałałaby ona w tak dużym państwie jak Polska. Wracając jednak do Imperium Słowiańskiego, kto z nas nie pragnąłby rozwiązania tego wszystkiego i pozostawienia z ulicy Wiejskiej jedynie kupy kamieni? Czy Imperium Słowiańskie nie zadowala naszych mocarstwowych ambicji? Słowianie to jedność, a w jedności siła! Chcemy imperialistyczno-słowiańskich mediów i instytucji państwowych! Naprzód, Bracia, do walki! Razem!

Dla lepszego jutra!

Oczywiście w końcu doczekaliśmy się również własnej Polskiej Partii Piratów, ale mamy też partię o zupełnie szczerej i prostej nazwie - Lepsza Polska. Mogę sobie tylko wyobrazić ich przemówienie, trochę przypominające wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego: "Dzięki nam wszystkim będzie lepiej! Bezrobocie będzie niższe, a zarobki będą wyższe! Polskie rodziny będą szczęśliwsze, a polski przemysł silniejszy! Polska musi być lepsza!". Zawiodłem się niestety odwiedzając ich stronę internetową, gdyż najwięcej miejsca poświęcają rolnictwie, a sama strona przypomina trochę wizytówkę jakiegoś gospodarstwa, w którym wesoło i beztrosko spędzić można letnie agrowczasy: http://www.lepszapolska.com/

Zakończenie na poważnie

Z powyższym wpisem wiążę pewne nadzieje. Przede wszystkim chciałem pokazać, że nigdy nie jest tak, że nie istnieje żadna alternatywa. Może niekoniecznie polscy konserwatyści zechcą wspierać Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka czy dołączyć do wywołującego oburzenie polskiego Episkopatu Sztandaru Matki Boskiej Licheńskiej, na czele którego stoi jasnowidz, ale istnieją inne partie. A jeżeli na liście 77 partii politycznych wciąż nie ma żadnej zadowalającej, to być może warto zacząć działać samemu. Wszystko jest lepsze od bezczynności i narzekania. To nie jakaś narzucona władza odpowiada za poziom życia politycznego w Polsce, nie wybiera ich jakaś garstka oligarchów. Można w to wierzyć lub nie, ale to my ich wybieramy i to my ponosimy za to wszystko odpowiedzialność.

0 komentarze:

Prześlij komentarz